ZIAR.COM : toata presa online . ziare si stiri de ultima ora

ZIAR.COM : ziare si stiri. Ce ziar doriti ?

ZIARE | STIRI20 februarie 2017

Articole din ProSport

Potaissa Turda s-a calificat în sferturile de finală ale Challenge Cup, dar a pierdut manşa retur cu luxemburghezii de (...)
Potaissa Turda s-a calificat în sferturile de finală ale Challenge Cup, dar a pierdut manşa retur cu luxemburghezii de la Handball Esch
[19/02/2017]

“Vedetele” Viitorului au fost coborâte cu picioarele pe pământ de Hagi. “Regele”, negru de supărare după înfrângerea cu (...)
“Vedetele” Viitorului au fost coborâte cu picioarele pe pământ de Hagi. “Regele”, negru de supărare după înfrângerea cu Astra: “Nu ştiu dacă mai au chef de fotbal. Sunt în play-off”

Şumudică, în culmea fericirii:
Şumudică, în culmea fericirii: "Îl aştept pe Budescu la mine acasă, că e ziua lui...!" Mesaj direct pentru patronul Astrei: "Am înţeles că a început să vină pe la meciuri"
Astra a reuşit să câştige şi în faţa Viitorului şi a ajuns la cinci victorii consecutive. Campioana (...) [19/02/2017]

Şumi scoate Dinamo din zona play-off-ului. Astra - Viitorul 1-0. Teixeira şi Budescu au lucrat la singurul gol al (...)
Şumi scoate Dinamo din zona play-off-ului. Astra - Viitorul 1-0. Teixeira şi Budescu au lucrat la singurul gol al partidei
Astra şi Viitorul se duelează începând cu ora 20:00 într-o partidă cu implicaţii serioase în (...) [19/02/2017]

LIVE TEXT | Astra - Viitorul 1-0. Lovitură liberă executată periculos de Florinel Coman, Lung respinge în (...)
LIVE TEXT | Astra - Viitorul 1-0. Lovitură liberă executată periculos de Florinel Coman, Lung respinge în corner

Începe bătălia pentru primul loc! Anderlecht se impune în faţa celor de la Oostende şi se află la egalitate de puncte cu (...)
Începe bătălia pentru primul loc! Anderlecht se impune în faţa celor de la Oostende şi se află la egalitate de puncte cu Club Brugge

LIVE TEXT | Astra - Viitorul 1-0. Teixeira deschide scorul dintr-un corner executat de Budescu

LIVE SCORE. Ziua românilor în Belgia! Standard - Gent 1-1. Răzvan Marin a intrat în minutul 58 şi a avut o evoluţie (...)
LIVE SCORE. Ziua românilor în Belgia! Standard - Gent 1-1. Răzvan Marin a intrat în minutul 58 şi a avut o evoluţie ştearsă. Oostende - Anderlecht 1-4. Chipciu, pasă decisivă. Tielemans, fenomenal: două super goluri în două minute
Ziua românilor în campionatul din Belgia. Răzvan Marin, Nicolae Stanciu şi Alex Chipciu au meciuri (...) [19/02/2017]

Ziua românilor în Belgia! Standard - Gent 1-1. Răzvan Marin a intrat în minutul 58 şi a avut o evoluţie ştearsă. (...)

Încă un jucător a plecat de la Astra! Şi-a reziliat contractul şi a semnat cu o altă echipă din Liga (...)
Încă un jucător a plecat de la Astra! Şi-a reziliat contractul şi a semnat cu o altă echipă din Liga 1
Portarul George Gavrilaş şi-a reziliat contractul cu Astra, chiar înaintea meciului cu Viitorul. (...) [19/02/2017]

LIVE TEXT | Astra - Viitorul 0-0. Budescu execută o lovitură liberă, iar mingea trece puţin pe lângă (...)
LIVE TEXT | Astra - Viitorul 0-0. Budescu execută o lovitură liberă, iar mingea trece puţin pe lângă poartă

LIVE TEXT | Astra - Viitorul 0-0. Giurgiuvenii pot trece peste Dinamo în clasament în cazul unei victorii. Echipele (...)
LIVE TEXT | Astra - Viitorul 0-0. Giurgiuvenii pot trece peste Dinamo în clasament în cazul unei victorii. Echipele de start

Angela merge mai departe. Moroşanu a schimbat proba şi este noua campioană naţională la lungime, cu 6,56 (...)
Angela merge mai departe. Moroşanu a schimbat proba şi este noua campioană naţională la lungime, cu 6,56 metri

Ana Bogdan mai are un pas până pe tabloiul principal de la WTA Budapesta. Jucătoarea din Sinaia o întâlneşte pe (...)
Ana Bogdan mai are un pas până pe tabloiul principal de la WTA Budapesta. Jucătoarea din Sinaia o întâlneşte pe rusoaica Blinkova în ultimul tur al calificărilor

LIVE SCORE. Ziua românilor în Belgia! Standard - Gent 1-1. Răzvan Marin a intrat în minutul 58 şi a avut o evoluţie ştearsă. Oostende - Anderlecht 1-1. Chipciu pasează decisiv

Val de entuziasm la Astra după victoria cu Viitorul. Teixeira:
Val de entuziasm la Astra după victoria cu Viitorul. Teixeira: "Cred că ne putem bate la titlu"
Filipe Teixeira, marcatorul singurului gol al partidei Astra Giurgiu - FC Viitorul, scor 1-0, în (...) [19/02/2017]

Duel de foc în sferturile Cupei Angliei. Mourinho îşi întâlneşte fosta echipă
Chelsea Londra va primi vizita lui Manchester United în sferturile de finală ale Cupei Angliei, (...) [19/02/2017]

Criza de la Pandurii se adânceşte! Flavius Stoican, supărat după înfrângerea cu Concordia:
Criza de la Pandurii se adânceşte! Flavius Stoican, supărat după înfrângerea cu Concordia: "I-am reproşat lui Alexa că e prea defensiv"
Flavius Stoican, antrenorul echipei Pandurii Tîrgu-Jiu, a declarat, duminică, după eşecul de pe (...) [19/02/2017]

Sorana Cârstea va juca primul meci din cadrul turneului de la Budapesta împotriva unei bune prietene din circuit. Ce (...)
Sorana Cârstea va juca primul meci din cadrul turneului de la Budapesta împotriva unei bune prietene din circuit. Ce traseu ar putea avea românca
Sorana Cârstea (62 WTA) va participa în perioada 20-26 februarie la turneul Hungarian Ladies (...) [19/02/2017]

Sorana Cîrstea va juca primul meci din cadrul turneului de la Budapesta împotriva unei bune prietene din circuit. Ce (...)
Sorana Cîrstea va juca primul meci din cadrul turneului de la Budapesta împotriva unei bune prietene din circuit. Ce traseu ar putea avea românca

Concordia a renăscut sub comanda lui Dan Alexa:
Concordia a renăscut sub comanda lui Dan Alexa: "Suntem foarte fericiţi". VIDEO | Cum au sărbătorit "vulturii" victoria
Dan Alexa, antrenorul echipei Concordia Chiajna, a declarat duminică, după victoria din deplasare (...) [19/02/2017]

Ce surpriză! Andrea Pirlo va lucra din nou în fotbalul european. Unde va merge

VIDEO | Gest superb făcut de Alex Chipciu când a scăpat singur cu portarul. Cum a deschis Anderlecht scorul cu (...)
VIDEO | Gest superb făcut de Alex Chipciu când a scăpat singur cu portarul. Cum a deschis Anderlecht scorul cu Oostende

LIVE TEXT | Astra - Viitorul, ora 20:00! Giurgiuvenii pot trece peste Dinamo în clasament în cazul unei victorii. (...)
LIVE TEXT | Astra - Viitorul, ora 20:00! Giurgiuvenii pot trece peste Dinamo în clasament în cazul unei victorii. Echipele de start

LIVE SCORE | Pandurii - Concordia 0-1. Herea scapă singur cu Stanca, dar este blocat
Pandurii - Concordia, ora 17:30, este prima partidă a zilei din Liga 1. Cele două echipe sunt (...) [19/02/2017]

Oficial, îi merge bine. Alexa a luat 7 puncte în 3 meciuri ca antrenor la Chiajna. Pandurii - Concordia (...)
Oficial, îi merge bine. Alexa a luat 7 puncte în 3 meciuri ca antrenor la Chiajna. Pandurii - Concordia 0-1

Încă o şansă importantă pentru Ţucudean! Românul e aproape de un transfer în Italia: concurentul pe post e un fost atacant (...)
Încă o şansă importantă pentru Ţucudean! Românul e aproape de un transfer în Italia: concurentul pe post e un fost atacant al lui Arsenal

LIVE SCORE. Ziua românilor în Belgia! Standard - Gent 1-1. Răzvan Marin a intrat în minutul 58 şi a avut o evoluţie ştearsă. Oostende - Anderlecht, de la 19:00. Stanciu, din nou rezervă. Chipciu este titular

Ce surpriză! Unde a ajuns să joace Marius Alexe
Marius Alexe a fost împrumutat de Karakukspor în Slovacia, la FC Podbrezova, locul 2 în (...) [19/02/2017]

Asta nu i se mai întâmplase vreodată lui Doroftei, unicul boxer român campion mondial şi la amatori, şi la "profi". FOTO | "Va găsi un loc unde să-l pună"