ZIAR.COM : toata presa online . ziare si stiri de ultima ora

ZIAR.COM : ziare si stiri. Ce ziar doriti ?

ZIARE | STIRI20 august 2017

Articole din ProSport

Dubla a treia pentru #1 | Este America tărâmul unde se împlineşte visul Simonei? Cronica meciului care dă încredere: (...)
Dubla a treia pentru #1 | Este America tărâmul unde se împlineşte visul Simonei? Cronica meciului care dă încredere: Halep joacă din ce în ce mai bine la Cincinnati, a executat-o pe Stephens în 54 de minute! Doar 5 puncte şi o finală cu Muguruza o despart de prima poziţie WTA
Finală pentru numărul unu mondial: Simona Halep a dominat cap-coadă meciul cu Sloane Stephens din semifinalele turneului Premier 5 de la Cincinnati, iar duminică seară, de la ora 21:00, joacă (...) [20/08/2017]

LIVE BLOG | Demonstraţie de forţă pentru Halep: 6-2, 6-1 cu Stephens. Simona face un meci perfect la Cincinnati şi (...)
LIVE BLOG | Demonstraţie de forţă pentru Halep: 6-2, 6-1 cu Stephens. Simona face un meci perfect la Cincinnati şi este la 5 puncte de Pliskova. Doar Muguruza o mai desparte de #1: spaniola nu a câştigat decât titluri de Mare Şlem în 2016 şi 2017
[19/08/2017]

LIVE BLOG | Demonstraţie de forţă pentru Simona Halep: 6-2, 6-1 cu Sloane Stephens. Simona face un meci perfect la (...)
LIVE BLOG | Demonstraţie de forţă pentru Simona Halep: 6-2, 6-1 cu Sloane Stephens. Simona face un meci perfect la Cincinnati, este la 5 puncte de Pliskova. Doar Muguruza o mai desparte de #1: spaniola nu a câştigat decât titluri de Mare Şlem în 2016 şi 2017

LIVE BLOG | Halep - Stephens 6-2, 3-1. Simona face un meci perfect la Cincinnati şi o duce rapid în criză de idei pe (...)
LIVE BLOG | Halep - Stephens 6-2, 3-1. Simona face un meci perfect la Cincinnati şi o duce rapid în criză de idei pe americancă: are break şi în debut de set doi. Muguruza aşteaptă în finală: nu a câştigat decât titluri de Mare Şlem în 2016 şi 2017
Simona Halep (2 WTA) joacă ACUM semifinala a doua a turneului Premier 5 de la Cincinnati, (...) [19/08/2017]

LIVE BLOG | Halep - Stephens 6-2, 1-1. Simona face un prim set perfect şi o duce rapid în criză de idei pe americancă. (...)
LIVE BLOG | Halep - Stephens 6-2, 1-1. Simona face un prim set perfect şi o duce rapid în criză de idei pe americancă. Muguruza aşteaptă în finala de la Cincinnati: nu a câştigat decât titluri de Mare Şlem în ultimii doi ani

LIVE BLOG | Halep - Stephens 6-2, 0-1. Simona face meciul perfect şi o duce rapid în criză de idei pe americancă. (...)
LIVE BLOG | Halep - Stephens 6-2, 0-1. Simona face meciul perfect şi o duce rapid în criză de idei pe americancă. Muguruza aşteaptă în finala de la Cincinnati: nu a câştigat decât titluri de Mare Şlem în ultimii doi ani

LIVE BLOG | Halep - Stephens 5-2. Simona o duce rapid în criză de idei pe americancă. Muguruza a învins-o pe Pliskova (...)
LIVE BLOG | Halep - Stephens 5-2. Simona o duce rapid în criză de idei pe americancă. Muguruza a învins-o pe Pliskova şi aşteaptă în ultimul act de la Cincinnati: nu a câştigat decât titluri de Mare Şlem în ultimii doi ani

LIVE BLOG | Halep - Stephens 0-0.
LIVE BLOG | Halep - Stephens 0-0. "Miss Constanţă" ţinteşte prima finală WTA pe iute a sezonului. Muguruza a învins-o pe Pliskova şi aşteaptă în ultimul act de la Cincinnati: nu a câştigat decât titluri de Mare Şlem în ultimii doi ani

LIVE BLOG | 23:30 Simona Halep - Sloane Stephens, semifinala a doua de la Cincinnati. Muguruza a învins-o pe (...)
LIVE BLOG | 23:30 Simona Halep - Sloane Stephens, semifinala a doua de la Cincinnati. Muguruza a învins-o pe Pliskova şi aşteaptă în ultimul act: nu a câştigat decât titluri de Mare Şlem în ultimii doi ani
Simona Halep (2 WTA) va juca sâmbătă seară, nu înainte de ora 23:30 (ora României), semifinala a (...) [19/08/2017]

ABSOLUT JENANT! Cum a putut să execute Călinţaru penalty-ul primit de Juventus în minutul 90+5 al meciul cu FCSB, la (...)
ABSOLUT JENANT! Cum a putut să execute Călinţaru penalty-ul primit de Juventus în minutul 90+5 al meciul cu FCSB, la 1-2! A vrut să-l umilească pe Niţă, dar s-a făcut de râs. Mijlocaşul a fost bruscat de colegi
Ceorge Călinţaru este protagonistul unuia dintre cele mai penibile momente ale sezonului în Liga (...) [19/08/2017]

LIVE BLOG | Undă verde pentru Simona Halep - Sloane Stephens, semifinala a doua de la Cincinnati. Muguruza a învins-o (...)
LIVE BLOG | Undă verde pentru Simona Halep - Sloane Stephens, semifinala a doua de la Cincinnati. Muguruza a învins-o pe Pliskova şi aşteaptă în ultimul act: nu a câştigat decât titluri de Mare Şlem în ultimii doi ani

LIVE BLOG | Undă verde pentru Simona Halep - Sloane Stephens, semifinala a doua de la Cincinnati. "Miss Constanţă" ţinteşte prima finală WTA pe iute a sezonului, de la ora 23:30 . Muguruza aşteaptă în ultimul act: nu a câştigat decât titluri de Mare Şlem în ultimii doi ani

Rădoi l-a taxat pe Călinţaru pentru felul în care a bătut penalty-ul cu FCSB:
Rădoi l-a taxat pe Călinţaru pentru felul în care a bătut penalty-ul cu FCSB: "Nu vreau să comentez mai mult de atât!"
Mirel Rădoi spune că George Călinţaru ar fi trebuit să trateze mult mai serios lovitura de la 11 (...) [19/08/2017]

LIVE BLOG |
LIVE BLOG | "Miss Constanţă" ţinteşte prima finală WTA pe iute a sezonului, de la ora 23:15. Simona Halep - Sloane Stephens este semifinala a doua de la Cincinnati
Simona Halep (2 WTA) va juca sâmbătă seară, nu înainte de ora 23:15(ora României), semifinala a doua (...) [19/08/2017]

Dubla a treia pentru #1 | Este America tărâmul unde se împlineşte visul Simonei? Filmul meciului care dă încredere: (...)
Dubla a treia pentru #1 | Este America tărâmul unde se împlineşte visul Simonei? Filmul meciului care dă încredere: Halep joacă din ce în ce mai bine la Cincinnati, a executat-o pe Stephens în 54 de minute! Doar 5 puncte şi o finală cu Muguruza până la prima poziţie WTA
Finală pentru numărul unu mondial: Simona Halep a dominat cap-coadă meciul cu Sloane Stephens din (...) [20/08/2017]

Este America tărâmul unde se împlineşte visul cel mare al Simonei? Halep joacă din ce în ce mai bine la Cincinnati: a (...)
Este America tărâmul unde se împlineşte visul cel mare al Simonei? Halep joacă din ce în ce mai bine la Cincinnati: a executat-o pe Stephens în 54 de minute! Doar 5 puncte şi o finală cu Muguruza o despart de #1: spaniola a câştigat doar titluri de Mare Şlem în 2016 şi 2017

Este America tărâmul unde se împlineşte visul Simonei? Halep joacă din ce în ce mai bine la Cincinnati: a executat-o pe (...)
Este America tărâmul unde se împlineşte visul Simonei? Halep joacă din ce în ce mai bine la Cincinnati: a executat-o pe Stephens în 54 de minute! Doar 5 puncte şi o finală cu Muguruza o despart de #1: spaniola a câştigat doar titluri de Mare Şlem în 2016 şi 2017

Incredibil! Opriţa şi-a dat demisia în direct, pe versuri de manele:
Incredibil! Opriţa şi-a dat demisia în direct, pe versuri de manele: "Am plecat la luptă cu o şurubelniţă, să mă bat cu tancurile! Jucătorilor le-am spus de la pauză..."
Juventus - FCSB 1-2. Meciul cu FCSB a fost ultimul pentru Daniel Opriţa în calitate de antrenor (...) [19/08/2017]

Incredibil! Opriţa şi-a dat demisia în direct, pe versuri manele:
Incredibil! Opriţa şi-a dat demisia în direct, pe versuri manele: "Am plecat luptă cu o şurubelniţă, să mă bat cu tancurile! Jucătorilor le-am spus de la pauză..."

Budescu:
Budescu: "Probabil că nu meritam să câştigăm cu Juventus..." O veste destul de îngrijorătoare pentru meciul cu Sporting
Constantin Budescu a revenit pe teren după accidentarea suferită în turul cu Viktoria Plzen. (...) [19/08/2017]

Dică dă de pământ cu fotbaliştii lui: ”Nu meritam nici un egal. M-au dezamăgit, în felul ăsta nu putem bate pe nimeni!”. (...)
Dică dă de pământ cu fotbaliştii lui: ”Nu meritam nici un egal. M-au dezamăgit, în felul ăsta nu putem bate pe nimeni!”. Antrenorul FSCB îl scuză pe Artur Jorge
FCSB a câştigat greu, 2-1, meciul din deplasare cu Juventus Colentina. Condusă din primele secunde (...) [19/08/2017]

Salvaţi de talent şi de noroc! FCSB face un nou meci slab, dar câştigă cu 2-1 în faţa lui Juventus prin sclipirile (...)
Salvaţi de talent şi de noroc! FCSB face un nou meci slab, dar câştigă cu 2-1 în faţa lui Juventus prin sclipirile oamenilor importanţi. Călinţaru ratează un penalty în ultima secundă
Juventus Bucureşti - FCSB, ora 21:00, este partida care închide ziua de fotbal în Liga 1. Pentru (...) [19/08/2017]

Sperietură imensă pentru FCSB! Gnohere a rămas inert pe gazon după ciocnirea cu Stoian
Clipe de panică în finalul partidei dintre Juventus Bucureşti şi FCSB, după o fază în care atacantul (...) [19/08/2017]

LIVE BLOG | Juventus Bucureşti - FCSB 1-2. Budescu intră pentru ultimele 30 de minute. Mijlocaşul loveşte transversala (...)
LIVE BLOG | Juventus Bucureşti - FCSB 1-2. Budescu intră pentru ultimele 30 de minute. Mijlocaşul loveşte transversala de la 30 de metri

Ovidiu Haţegan, delegat la Viitorul - CS U Craiova. Cine va conduce partida CFR Cluj - Voluntari
Arbitrul Ovidiu Haţegan va conduce la centru meciul Viitorul Constanţa - CS U Craiova, programat (...) [19/08/2017]

Testul
Testul "imposibil" pentru majoritatea adulţilor şi extrem de uşor pentru 80% dintre copii. În ce direcţie merge autobuzul din imagine?

S-a trezit Sporting! Goluri senzaţionale reuşite de Bruno Fernandes, iar adversara FCSB-ului a distrus-o pe (...)
S-a trezit Sporting! Goluri senzaţionale reuşite de Bruno Fernandes, iar adversara FCSB-ului a distrus-o pe Guimaraes. Portarul a rămas "stană de piatră" la bomba din minutul 3
După 90 de minute în care n-a reuşit să desfacă defensiva FCSB-ului, Sporting Lisabona a început în (...) [19/08/2017]

FCSB şi-a mai găsit un
FCSB şi-a mai găsit un "lunetist"! Romario Benzar a avut nevoie de doar două meciuri pentru primul gol "roş-albastru". Execuţie superbă a fundaşului din lovitură liberă
Romario Benzar a înscris primul său gol în tricoul FCSB-ului, în minutul 22 al partidei cu Juventus (...) [19/08/2017]

FCSB şi-a mai găsit un "lunetist"! Romario Benzar a avut nevoie de doar două meciuri pentru primul gol "roş-albastru". Execuţia superbă a fundaşului din lovitură liberă