ZIAR.COM : toata presa online . ziare si stiri de ultima ora

ZIAR.COM : ziare si stiri. Ce ziar doriti ?

ZIARE | STIRI29 martie 2017

Articole din ProSport

CFR nu-şi mai poate apăra trofeul în Cupa României. Reacţia lui Miriuţă:
CFR nu-şi mai poate apăra trofeul în Cupa României. Reacţia lui Miriuţă: "Sper să fie un accident, am jucat slab. Nu meritam să ne calificăm!"
CFR Cluj, deţinătoarea Cupei României, a fost eliminată, marţi, de ACS Poli Timişoara la loviturile de departajare (6-5), iar antrenorul Vasile Miriuţă s-a declarat extrem de nemulţumit de jocul prestat (...) [28/03/2017]

"Sincer, nu prea mă bucur că am ajuns în semifinale..." O nouă declaraţie marca Ionuţ Popa: "Cu Steaua nu se poate să picăm?!" :)
ACS Poli Timişoara s-a calificat în semifinalele Cupei României, după ce a trecut de CFR Cluj, după (...) [28/03/2017]

120 de minute de chin şi două secunde de inspiraţie! ACS Poli e prima echipă calificată în semifinalele Cupei României, (...)
120 de minute de chin şi două secunde de inspiraţie! ACS Poli e prima echipă calificată în semifinalele Cupei României, după ce a trecut de CFR la penalty-uri! Curileac, eroul bănăţenilor, după ce a parat şutul lui Deac şi execuţia lamentabilă a lui Larie
Echipele din România se întorc la treabă după pauza prilejuită de meciul echipei naţionale cu (...) [28/03/2017]

Naţionala de hochei a României are un nou selecţioner!
Canadianul Martin Lacroix, antrenorul echipei de hochei pe gheaţă Corona Braşov, proaspăt (...) [28/03/2017]

Federaţia Argentiniană de Fotbal a făcut apel la suspendarea primită de Lionel Messi: "El e supărat, cu toţii suntem..."
Federaţia Argentiniană de Fotbal (AFA) a făcut apel la suspendarea de patru meciuri dictată de (...) [28/03/2017]

Legendă pentru generaţii întregi! 32% dintre jucătorii din Serie A NU ERAU NĂSCUŢI când Totti debuta la AS Roma! Astăzi (...)
Legendă pentru generaţii întregi! 32% dintre jucătorii din Serie A NU ERAU NĂSCUŢI când Totti debuta la AS Roma! Astăzi s-au împlinit 24 de ani de la acel moment
Un procentaj de 32% dintre fotbaliştii care joacă în campionatul Italiei în acest sezon nu erau (...) [28/03/2017]

Andy Murray şi Rafael Nadal nu vor juca în sferturile de finală ale Cupei Davis
Tenismenii Andy Murray, liderul clasamentului mondial, şi Rafael Nadal, aflat pe locul 7 în (...) [28/03/2017]

"Eu vreau să mă calific, nu să joc ca Barcelona!" Dan Petrescu ar fi GATA să preia naţionala. Anunţul făcut de SuperDan:
Remiza cu Danemarca, scor 0-0, lasă România cu şanse infime la calificarea la CM 2018, în (...) [28/03/2017]

FOTO | Îl recunoşti pe David Beckham? Imaginea cu care fostul internaţional englez şi-a şocat (...)
FOTO | Îl recunoşti pe David Beckham? Imaginea cu care fostul internaţional englez şi-a şocat fanii
[28/03/2017]

Mulţescu a făcut planul pentru meciul cu Dinamo:
Mulţescu a făcut planul pentru meciul cu Dinamo: "Nu trebuie să mai facem greşeli în apărare şi să fim eficienţi în atac!". Căpitanul Andrei Ivan vrea trofeul Cupei României la Craiova
Gheorghe Mulţescu a prefaţat disputa cu Dinamo, din sferturile de finală ale Cupei României, (...) [28/03/2017]

Laura Badea şi Marius Florea, candidaţi la şefia FR de Scrimă. Alegerile au loc miercuri, de la ora (...)
Laura Badea şi Marius Florea, candidaţi la şefia FR de Scrimă. Alegerile au loc miercuri, de la ora 11:00
Federaţia Română de Scrimă îşi alege miercuri, 29 martie, noul preşedinte, iar candidaţii sunt Marius (...) [28/03/2017]

Raul Rusescu, mesaj emoţionant către fiica lui: „Să nu pleci foarte departe de noi, eu ştiu ce înseamnă să lucrezi (...)
Raul Rusescu, mesaj emoţionant către fiica lui: „Să nu pleci foarte departe de noi, eu ştiu ce înseamnă să lucrezi afară”. Ce planuri are atacantul
Raul Rusescu (24 ani), atacantul formaţiei turce Osmanlispor, i-a invitat pe prietenii săi de pe (...) [28/03/2017]

LIVE SCORE | ACS Poli Timişoara - CFR Cluj, ora 20:30! Primul meci din sferturile Cupei României

"Un produs românesc va fi transmis în America!". Ce spune Edi Irimia despre gala Superkombat din 7 aprilie

JUCĂTORUL etapei a 25-a în Liga Zimbrilor la handbal masculin a fost dat de partida Steaua – HC (...)
JUCĂTORUL etapei a 25-a în Liga Zimbrilor la handbal masculin a fost dat de partida Steaua – HC Vaslui

Mutu:
Mutu: "Daum poate e un bun tehnician, dar nu se vede acest lucru!" Jucătorul care nu ar fi trebuit să lipsească din echipa de start

Cristiano Ronaldo scrie istorie! CR7 a intrat în Top 3 marcatori europeni, după golul marcat cu Suedia. Cum arată (...)
Cristiano Ronaldo scrie istorie! CR7 a intrat în Top 3 marcatori europeni, după golul marcat cu Suedia. Cum arată topul
Fotbalistul portughez Cristiano Ronaldo a intrat în Top 3 marcatori europeni, marţi, după golul (...) [28/03/2017]

Cupa României LIVE SCORE | ACS Poli Timişoara - CFR Cluj 0-0. Se intră în prelungiri. Gazdele joacă în inferioritate (...)
Cupa României LIVE SCORE | ACS Poli Timişoara - CFR Cluj 0-0. Se intră în prelungiri. Gazdele joacă în inferioritate din minutul 49

Piţurcă a ieşit la atac!
Piţurcă a ieşit la atac! "Văd că se caută această scuză..." Spune că îl susţine pe Daum, dar îl înţeapă pe neamţ: "Eu cunosc foarte bine aceşti jucători... Ei au dus naţionala în primele 10 din lume"
Victor Piţurcă a analizat performanţa României din partida cu Danemarca, scor 0-0, concluzionând că (...) [28/03/2017]

Partida Călăraşi - Turda, suspectată de blat! Preşedintele formaţiei ardelene, acuzat drept ”regizor al unei triste (...)
Partida Călăraşi - Turda, suspectată de blat! Preşedintele formaţiei ardelene, acuzat drept ”regizor al unei triste comedii”. Replica nu s-a lăsat aşteptată: ”Nu a fost blat! Egalul îl dedic cu mare bucurie personajului frustrat”

Transfer de marcă! Benzar ar putea părăsi în vară Viitorul pentru echipa
Transfer de marcă! Benzar ar putea părăsi în vară Viitorul pentru echipa "de suflet" a antrenorului său, Gică Hagi
Romario Benzar, mijlocaşul Viitorului, ar putea părăsi în vară echipa antrenată de Gică Hagi pentru (...) [28/03/2017]

Dinamo a ”furat” startul în derby-ul cu FCSB! S-au vândut deja peste 4.000 de bilete, iar oficialii anunţă că vor umple (...)
Dinamo a ”furat” startul în derby-ul cu FCSB! S-au vândut deja peste 4.000 de bilete, iar oficialii anunţă că vor umple peluza din nou
Oficialii clubului Dinamo au început pregătirile pentru derby-ul cu FCSB, care se va disputa pe 2 (...) [28/03/2017]

OFICIAL | Cea mai drastică sancţiune primită de Messi în întreaga carieră! Câte meciuri va lipsi starul argentinian de pe (...)
OFICIAL | Cea mai drastică sancţiune primită de Messi în întreaga carieră! Câte meciuri va lipsi starul argentinian de pe teren şi gestul oribil pentru care a fost pedepsit

BREAKING NEWS | Condamnări cu executare în dosarul
BREAKING NEWS | Condamnări cu executare în dosarul "Gala Bute"! Şase ani pentru Elena Udrea, cinci pentru Rudel Obreja! Ce sume trebuie să returneze
Elena Udrea, fost ministru al Turismului, a fost condamnată la şase ani de închisoare pentru luare (...) [28/03/2017]

Plecarea lui Reghe de la FCSB în cazul unui eşec cu Dinamo, o motivaţie pentru jucători? Ce spune Duckadam despre (...)
Plecarea lui Reghe de la FCSB în cazul unui eşec cu Dinamo, o motivaţie pentru jucători? Ce spune Duckadam despre derby-ul cu Dinamo şi cum comentează gândurile lui Reghecampf
Helmuth Duckadam este reţinut în ceea ce priveşte primul derby din play-off dintre FCSB şi Dinamo, (...) [28/03/2017]

Dezvăluiri şocante făcute de Becali. Cum trăia ca un rege în închisoare:
Dezvăluiri şocante făcute de Becali. Cum trăia ca un rege în închisoare: "Miliţianul îmi mătura în celulă. Am scos un pat să-mi fac baldachin..."

Campion naţional pe burta goală! Robert Dumitru a cucerit aurul în proba de 3.000 de m şi argintul la 1.500 m, dar (...)
Campion naţional pe burta goală! Robert Dumitru a cucerit aurul în proba de 3.000 de m şi argintul la 1.500 m, dar viitorul său în atletism e pus în pericol
Numărul copiilor din România care se îndreaptă către sport a scăzut dramatic în ultimul deceniu, însă (...) [28/03/2017]

SPECIAL | Traseu de superstar, lansat de o starletă. Maverick Vinales uimeşte lumea MotoGP-ului la 6 ani după ce a (...)
SPECIAL | Traseu de superstar, lansat de o starletă. Maverick Vinales uimeşte lumea MotoGP-ului la 6 ani după ce a fost aruncat în luptă de Paris Hilton
Imprevizibilul a devenit previzibil, iar cel mai rapid pilot din testele de iarnă a câştigat (...) [28/03/2017]

EXCLUSIV Au dispărut banii! Sute de mii de euro plătiţi de sponsorul Cupei Ligii n-au mai ajuns la echipe. Cluburile (...)
EXCLUSIV Au dispărut banii! Sute de mii de euro plătiţi de sponsorul Cupei Ligii n-au mai ajuns la echipe. Cluburile au aflat de la Ligă că sponsorul e rău-platnic, Adeplast neagă: "În niciun caz! Am plătit la zi!". Iorgulescu tace
Aproape un milion de euro, bani cuveniţi cluburilor de Liga 1 pentru participarea la Cupa Ligii (...) [28/03/2017]

VIDEO | Alibec, Florin Tănase şi Gnohere s-au întors la şcoală. FCSB îşi promovează vedetele în faţa elevilor înaintea (...)
VIDEO | Alibec, Florin Tănase şi Gnohere s-au întors la şcoală. FCSB îşi promovează vedetele în faţa elevilor înaintea derby-ului cu Dinamo
Lupta pentru titlu continuă în Liga 1 după ce echipele au luat o pauză prilejuită de partida (...) [28/03/2017]

Perla Chinei a luat foc. Arena celor de la Shanghai Shenhua, noua casă a lui Carlos Tevez, a fost acoperită de (...)
Perla Chinei a luat foc. Arena celor de la Shanghai Shenhua, noua casă a lui Carlos Tevez, a fost acoperită de flăcări. VEZI imaginile apocaliptice cu stadionul cuprins de flăcări
Echipa, dar şi oamenii din conducerea clubului Shanghai Shenhua din China au avut o dimineaţă de (...) [28/03/2017]