ZIAR.COM : toata presa online . ziare si stiri de ultima ora

ZIAR.COM : ziare si stiri. Ce ziar doriti ?

Euro 2012: Meciul Franţa-România

Romania a pierdut pe final.

Trimite Email

ULTIMELE STIRI:

Seară demenţială: 14 goluri în două meciuri de Liga Campionilor. La Manchester s-a jucat o partidă de colecţie
Englezii nu prea ştiu să se apere, iar Monaco e cea mai ofensivă echipă din Europa. Aşa că, înainte de duelul de pe „Etihad Stadium“, mulţi au pariat pe faptul că ambele echipe vor înscrie. Totuşi, ce a ieşit a depăşit toate aşteptările! Sterling a deschis scorul în minutul 26 pentru City, dar la pauză tabela a arătat 2-1 pentru Monaco! Imediat după reluare, Falcao putea...
[Adevarul]
21/02/2017 [+][mai mult] [Articol complet]

Povestea fotbalistului al cărui transfer în Franţa a fost rodul negocierii între Nicolae Ceauşescu şi Georges Pompidou
Ion Pîrcălab s-a remarcat la UTA, dar a făcut carieră la Dinamo. El a jucat nouă ani în „Ştefan cel Mare", după care a fost unul dintre puţinii norocoşi care au apucat să joace în străinătate, pe vremea comuniştilor. A fost poreclit de suporteri „Săgeata Carpaţilor". De ce? Pentru că a rămas un model de executare a centrării din alergare, fiind o extremă clasică. El este...